Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinemateo123 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: AB1
7161 odwiedzin | wpisów: 18, komentarzy: 55, obserwuje: 16

Ścianki działowe

autor: mateo123 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witajcie

Zabieram się do murowania ścianek działowych, w końcu w środku zacznie wyglądać bardziej jak dom, a mniej jak hala magazynowa:)

I tu mam kilka wątpliwości. Bardzo przydadzą mi się Wasze opinie i doświadczenia.

Otóż ścianki będziemy mieli z silikatów.

 Pierwsza sprawa to ich przewodność/akumulacyjność cieplna. Może to być zaleta jak i wada. Dlatego zastanawiałem się nad ułożeniem ich na warstwie papy (to na pewno) i dodatkowo na kilku cm styropianu XPS. Chodzi tu o "podciąganie" zimna z gruntu (silikat będzie stał na chudziaku). Z teorii jest to dopuszczalne, nakilku stronach pisali że tak powinno być, XPS jak najbardziej może przenieść taki ciężar, ale praktycznie nie spotkałem się żeby ktoś tak zrobił. Dlatego obawiam sie o stabilność takiej ścianki (ruchy np 1 mm). Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy zimą brak tej izolacji jest jakoś widoczny (zimne ściany)?

Druga sprawa to otwory w bloczkach. Na niektórych stronach piszą, że można prowadzić w nich np. kable, ale musiałbym je układać z bardzo małym przewiązaniem, żeby zachować linię otworów (fot. 2). I znowu obawa przed brakiem stabilności. Żeby tego było mało moje silikaty (z Barlinka) chyba nie są przystosowane do tego bo jak widać poniżej ; 1 bloczek od lewej leży do góry nogami, 2-normalnie, w 3 zrobiłem otwóry na wylot, bo otwory te kończą sie ok. 1 cm od wierzchu bloczka. Musiałbym już teraz dokładnie wiedzieć gdzie będę kłaść kable i przed wmurowaniem bloczka zrobić te przedłużenie otworu. Trochę bez sensu jak dla mnie. Proszę o opinie:)blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.plStatystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:49689
Liczba wpisów:206858
Liczba komentarzy:874487
Liczba zdjęć:764797
Użytkownicy online:591