Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinemateo123 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: AB1
7161 odwiedzin | wpisów: 18, komentarzy: 55, obserwuje: 16

CWU

autor: mateo123 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Rozprowadziliśmy intstalacje wodną i zrobiliśmy podejścia kanalizacyjne. Szkoda, ze trzeba się zdecydować co konkretnie gdzie ma być, bo na nic sie nie mogę zdecydować:) tzn można wszystko, ale wiążę się to potem z dodatkowymi wydatkami.  

Ogólnie zdecydowaliśmy się na system rozdzielaczowy CWU. W naszym wypadku nie wyszło to dużo drożej (koszt rozdzielacza, szafki i kilkadziesiąt metrów rury pexa), coś ok 400 zł więcej, ale za to o wiele spokojniejsza głowa, że żadne połączenie nie rozszczelni się za jakiś czas, bo nie ma ani wszystkie przewody pod posadzką są w jedym kawałku  Oprócz tego, możliwość zakręcenia niezależnie dowolego podejścia. U nas wyszło 7 punktów doprowadzenia wody i tyle też mamy zaworowy rozdzielacz. Na razie powystawiane są tylko rury i po wylaniu posadzek się za to zabiore.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Przy okazji firma od podłogówki (jak i pompy ciepła) zamontowała rozdzielacz do ogrzewania, a w zasadzie 2, bo z obliczeń wyszło że potrzebujemy ok 15 obiegów. Troche nam się poszczęściło bo bez dopłaty załapaliśmy się na rozdzielacz z możliwością regulacji automatycznej, przez sterownik, bo zwykłych akurat nie mieli w hurtowni:) Tak więc na razie regulować temperaturę będziemy pokrętłem, ale gdybyśmy chcieli w przyszłości mieć taki bajer, dokupujemy tylko przepływomierze i nie trzeba nic zmieniać.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zastanawiałem się nad ułożeniem podłogówki samemu , bo nie jest to jakaś kosmiczna technologia, ale że czas bardzo goni i już trzeba zamykac dom przed zimą, całe ogrzewanie zrobi nam jedna firma Novatech z Raculi. I tak już dużo robimy sami, a jeszcze do tego mielibyśmy rozkładać setki metrów rury... Niby szybko to idzie ale jak człowiek nie ma automatyzmu to wychodzi kilka razy dłużej. Oprócz tego firma daje 10 lat gwarancji na ogrzewanie,  więc od razu jakoś tak pewniej sie czuje:)

Pozdrawiam 


Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:49673
Liczba wpisów:206852
Liczba komentarzy:874466
Liczba zdjęć:764781
Użytkownicy online:514