Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinemateo123 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: AB1
7161 odwiedzin | wpisów: 18, komentarzy: 55, obserwuje: 16

Styropian podłogowy

autor: mateo123 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Rozkładanie styropianu poszło całkiem nieźle, jak na pierwszy raz. Daliśmy 2 warstwy folii gr. 0,2mm oczywiśćie z atestem, bo te zwykłe często wyglądają jak ser szwajcarski:) W projekcie mieliśmy 1 warstwe gr. 0,3, ale uznałem, że 2 warswy będą zawsze bezpieczniejsze . Różnica raptem kilka złotych więcej. Na to poszedł styropian, łącznie gr 17 cm, 2x6 cm i 5cm z fabrycznie wklejonym ekranem. Tu akurat wyszło dużo drozej niż zakładałem, bo początkowo miał być zwykły styro i na to sama folia ekranowa, ale widziałem u znajomego jak to wyglądało. Słabo się trzymało i jak przyszły rury do ogrzewania to klipsy nie trzymały i jakoś tak wszystko latało. Pewnie jak będą lać z mikroseta to wszystkie rurki poukładają się jak chcą i tyle będzie z planowanych rozstawów. Ogólnie jestem zdania że warto zainwestować więcej w rzeczy które będą w posadzce, bo mały błąd i wielkie koszty napraw, albo męcz się człowieku do końca życia.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Układanie zajęło 2 dni na weekend i jeszcze 2 dni po pracy. Piewszego dnia to nawet miałem pomocnicę, ale wymiękła po kilku godzinach;) Jednak i tyle pomocy było nieocenione:)  Super był moment jak stanąłem przy przy oknie tarasowym już na docelowej wysokości, całkiem inaczej wyglądało to wszystko, tak już czuć atmosferę domu:)

Mała rada dla będących przed układaniem styropianu i CWU- kładźcie wszystkie rury równolegle, obok siebie i najlepiej nie pod kątem, tylko prosto i jak ma zakręcać to 90st. fakt że trochę wiecej rury pójdzie, ale znacznie przyspieszy prace ze styropianem:)

A no i zapomniałem o jeszcze jednym pomocniku

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Każde miejsce zostało dokładnie sprawdzone pod kątem jakościowym :D To chyba widać, że ocena była pozytywna :D


Komentarze (2)
autor:marchos87  dodano: 2016-09-25 | 04:44:51
Mam pytanie czy na beton dawaliscie pape przed folia? Widziałem że niekorzy dają ale nie wiem czy to potrzebne
autor:mateo123  dodano: 2016-09-25 | 15:20:59
Daje się albo papę albo folię. To zależy od tego jakie masz warunki gruntowe. Wszystko powinno być wypisane w projekcie, na przekrojach i w opisie technicznym. Ja np mam wodę gruntowąna głębokości 3,5 metra i do tego piaseczek, więc warunki idealne:) Niektórzy mają jakieś bagna albo gline i wtedy już zaczyna zabezpieczanie pionowe poziome i co tam jeszcze. Zapytaj swojego kierownika budowy co i jak jeżeli w projekcie nie masz informacji bo to np gotowiec.
A więc ja dałem tylko folię a i tak więcej niż zalecane. Papa jest ogólnie lepsza ale i droższa no i pracochłonna, trzeba ją np zgrzewać.
Tak samo dałem np dysperbit od zewnątrz i wewnątrz, 1 warstwe gruntową i po 2 właściwe, chociaż w projekcie było tylko zewn i 1 warstwe. Koszty niedużo większe ale to co pod ziemia zostaje pod ziemią:)
Pozdrawiam
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:49673
Liczba wpisów:206852
Liczba komentarzy:874466
Liczba zdjęć:764781
Użytkownicy online:568