Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinemateo123 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: AB1
7161 odwiedzin | wpisów: 18, komentarzy: 55, obserwuje: 16

Podłogówka

autor: mateo123 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Rury ogrzewania podłogowego rozprowadzone, więc tylko czekać na wylewki. Ekipa powinna być w tym tygodniu. Tak jak pisałem wyszło 15 obiegów i ok 1300 metrów rury pex. Dom w całości będzie ogrzewany podłogowo, do tego dojdzie jeszcze grzejnik drabinka w łazience, wyposażona w grzałkę elektryczną, i kiedy latem nie bedziemy grzać dalej można wysuszyć np ręczniki:) Plus jeden zwykły grzejnik w wiatrołapie żeby można było wysuszyć czapkę zimą;) Na instalację dostałem gwarancję producenta 10 lat. Do tego w wastwie posadzki nie będzie ani jednego połączenia, więc pewność że nic nie będzie przeciekać.blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Teraz tylko dokończyć tą nieszczęsną elewację i zaizolować strop,dokupujemy wkład kominkowy i już bedzie cieplutko na zimę i można będzie sobie spokojnie tynkować :) Tynkować będę sam, a przynajmniej spróbuję. Jeżeli będzie szło sprawnie a efekt bedzie dobry to następne kilka tysięcy zostanie w kieszeni np na jakiś wypaśny fotel kibica z rocznym zaopatrzeniem:) Więc motywacja jest. 

Oczywiście przed zimą zostanie zainstalowana też pompa ciepła, myśle że w okolicach początku listopada , bo wylewki muszą dobrze wyschnąć. Potem Zanim sie wszystko dobrze wygrzeje to trochę zajmie. Słyszałem że temperatura ma być podnoszona stopniowo, a całkowity czas wygrzewania to 7 dni na 1cm wylewki, więc w moim przypadku będzie to 47 dni! Ale to jeszcze podpytam dokładnie po instalacji pompy bo coś mi się to wydaje za długo...

Wszystko idzie o wiele szybciej niż do tej pory, jak dla mnie aż za szybko, termin goni termin, a jeszcze tyle trzeba zrobić...  Może i dobrze, a jak los pomoże to karpia będziemy jeść już u siebie:)

Pozdrawiam


Komentarze (8)
autor:naszdomnaszczescie  dodano: 2016-09-27 | 11:52:05
Aż miło podglądać bloga, super, że prace idą coraz szybciej!
Sporo już macie zrobione. Myślę, że Wigilia w swoim gniazdku będzie realna.
Powodzenia! My też z niecierpliwością czekamy na ten dzień!
autor:naszdomnaszczescie  dodano: 2016-09-27 | 11:52:59
Jaki tynk będziecie robili?
Odpowiedź do naszdomnaszczescie
autor:mateo123  dodano: 2016-09-27 | 19:02:33
Dzięki, no miałem nadzieje ze nawet i jakaś parapetówke zimą zrobimy, ale pewnie bedą same betony i tynki dopiero. a szkoda bo strasznie sie chce juz mieszkać:) Takze faktyczni wigilia to taki realny termin. chociaż prace teraz przyspieszyły, ale to zaraz sie skonczy, jedynie wylewki tez zrobi firma, a całą reszte planujemy sami. wiec troche to zajmie. tez zycze powodzenia:)
Odpowiedź do naszdomnaszczescie
autor:mateo123  dodano: 2016-09-27 | 19:06:01
tynki głównie będą gipsowe, tylko w garażu/kotłowni, wiatrołapie i może w łazience (o ile będzie trzeba równać pod płytki) bedzie cem-wap, bo innych tam nie można:)
Odpowiedź do mateo123
autor:naszdomnaszczescie  dodano: 2016-09-30 | 09:22:31
My ostatnio widzieliśmy znajomych tynki kwarcowe i prawdopodobnie takie zrobimy. Znajomi są zachwyceni, nam również wpadły w oko. Do wiosny jeszcze trochę czasu mamy więc zgłębimy temat.
Odpowiedź do naszdomnaszczescie
autor:mateo123  dodano: 2016-09-30 | 21:22:00
O tak koniecznie obczajcie ten temat:) I nie zapomnijcie podzielić się Waszą opinią:D
Dzisiaj Pan od wylewek wypowiedział się np o tynkach i podsunął mi pomysł, żeby zamiast tynków dać płytę gk na placki. temat znam, ale całkiem go wyrzuciłem z głowy i w sumie nie wiem czemu... Nawet nie głupi pomysł, koszt raczej podobny ale o ile szybciej i dla mnie, mało doświadczonego tynkarza, mniejsza możliwość spartolenia:D Co myślicie?
Odpowiedź do mateo123
autor:naszdomnaszczescie  dodano: 2016-10-04 | 09:51:45
temat tynków kwarcowych zgłębie i podzielę się opinią.
Z tego co się orientowaliśmy odnośnie płyt gk to koszta rzeczywiście podobne, a wykonanie szybsze i dla osoby bez doświadczenia łatwiejsze.
autor:naszdomnaszczescie  dodano: 2016-10-04 | 10:08:41
Ale widzę post wyżej, że nie są polecane jednak do nowych domków... tynków sami nie będziemy robić więc u nas na pewno płyty odpadają. Po komentarzach widzę że Państwa raczej też z nich zrezygnujecie.
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:49673
Liczba wpisów:206852
Liczba komentarzy:874466
Liczba zdjęć:764781
Użytkownicy online:563