Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinemateo123 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: AB1
7161 odwiedzin | wpisów: 18, komentarzy: 55, obserwuje: 16

Sufit podwieszany z g-k i porady od blogowiczów

autor: mateo123 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Co prawda robimy na razie inne rzeczy, ale już zaczynam myśleć nad nastepnymi pracami.  I tak zastanawiam sie jak rozpracować sufit podwieszany. Co nieco wiem, ale do rzeczy. Mamy strop drewniany, poddasze będzie nieużytkowe, więc od dołu będzie g-k, folia metalizowana, wełna i membrana. W tym roku chcę jedynie zabezpieczyć dom przed wychłodzeniem, a robienie rusztu i kręcenie płyt trochę czasu ukradnie. Szczególnie, że sufit ma być 2 poziomowy.  Wszystko rozbija się o to żeby szybko zamknąć pomieszczenia od góry i zająć się np. tynkami płytkami itp.

Zastanawiam sie czy da sie tak, żeby na razie położyć tylko wełnę i przymocować tą folię (od dołu belek), ale żeby nie dorzucić sobie dodatkowej roboty jak już będę chciał kręcić ruszt i płyty. Jak tylko przymocuję folie od dołu belek to żeby przykręcić wieszaki będę musiał ją rozcinać i grzebać w wełnie. Kłopotliwe i bez sensu ciąć paroizolację.  Jak na razie znalazłem takie coś:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Czyli wełna i folia, i dokręcamy łatę i jak już przyjdzie robić sufit to kręcimy tylko do tej łaty. Jednak jak pisałem chcę na wieszakach bo będą 2 poziomy. Dam radę zmieścić się w tej łacie. No i dochodzi dodatkowy koszt tych łat i dodatkowa robota z ich montażem... 

Czy może nie ma sensu kręcić i zrobić wszystko za jednym zamachem? 

Czy ktoś u siebie miał porobne dylematy?:) Jakz tego wybrnęliście? Wszystkie komentarze i zdjęcia będą bardzo pomocne.

Pozdrawiam wszystkich budujących!:)


Komentarze (4)
autor:zabki2015  dodano: 2016-09-27 | 21:30:43
:) mam podobny dylemat zdjęcia sufitu tu:
http://www.zabki2015.mojabudowa.pl/?id=211042

Generalnie całość wełny (2x15cm) chcemy położyć na wiązarach, a od spodu sznurki lub łaty, które przytrzymają wełnę. Jednak sufit z GK będzie obniżony na wieszakach jakieś 30cm tak aby zmieścić w suficie wszystkie instalacje (ele,tele, rerkuperacja). Problem polega na tym, że wieszaki muszą przejść przez paraizolację co spowoduje jej przebicie w wielu miejscach. Myślę aby dać paraizolacje bezpośrednio pod GK ale nie wiem czy to nie jakiś błąd ponieważ zawsze widzę na blogach, że wełna styka się z paraizolacją, a tu była by pustka 30cm.
autor:mateo123  dodano: 2016-09-28 | 06:57:32
folie mozna dac bezposrednio na belki od dolu lub przykleic 2stronna tasma do rusztu. ten 1 sposob powoduje wlasnie ze trzeba dziurawic izolacje. a jwk dam juz welne na sznurkach to ciezko bedzie krecic wieszaki. a moze by od razu tylko wieszaki gole wystawic?...
Odpowiedź do mateo123
autor:zabki2015  dodano: 2016-09-28 | 12:21:31
ja właśnie tak zrobię, że najpierw przykręcę wieszaki a dopiero potem sznurki czy łaty i wełnę. Tylko mam prosto ponieważ wełnę mogę układać od góry z wiązarów :) Ale czy na pewno nie będzie przeszkadzać jeśli paroizolacje damy na ruszt na taśmy i będzie 30cm przerwy do wełny?
Odpowiedź do zabki2015
autor:mateo123  dodano: 2016-09-28 | 21:15:37
Tak nawet częściej robią (folie na ruszt).
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:49673
Liczba wpisów:206852
Liczba komentarzy:874466
Liczba zdjęć:764781
Użytkownicy online:498