Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Tynki czy płyta g-k na placki? Wasze doświadczenia

Blog:  mateo123
Data dodania: 2016-10-02
wyślij wiadomość

Witam

Właśnie ekipa skończyła  wylewki, więc teraz następny etap - tynki. A może inaczej - wykończenie surowych ścian. Cały czas miałem w głowie, że będziemy mieć tynki gipsowe, a w mokrych pomieszczeniach cem-wap. Na pewno chciałem spróbować swoich sił w tym temacie w jednym pomieszczeniu i zobaczyłbym jak wyjdzie i czy trzeba brać firme. 

I nagle majster-łaciarz nasuwa mi pomysł, żebym obłożył ściany płytą g-k. Tak myśle, że w sumie nie głupi pomysł... Tak uogólniając : 

G-K - szybko pójdzie, łatwość w uzyskaniu równej powierzchni, niestety obawiam się czy nie będzie takiego głuchego dzwięku (coś jak przy ściankach w całości z g-k), niby jak dobrze się "zaplackuje", to powinno być ok.

Tynki - w sumie na plus to tylko tyle, że na pewno nie będzie tego odgłosu, ale za to jak nie pójdzie mi uzyskanie odpowiedniej gładkości, to dojdzie koszt gładzi i znowu robota i szlifowanie.

Z tego co orientowałem się na szybko, koszt obu technologii bardzo podobny. Może jakby dać płyę nie 12 ale np 9mm to by było taniej...

Jakie są wasze doświadczenia? Już dużo się dowiadywałem o tynkach od ludzi z forum, ale może ktoś się wypowie, kto ma na nowe ściany położone owe płyty, jak to się sprawdza? 

Bardzo liczę na Wasze komentarze bo już za kilka dni chcę ruszyć z tym tematem:)

Pozdrawiam

6Komentarze
Data dodania: 2016-10-02 19:52:46
Z moich doświadczeń to mogę dodać, że przy płytach g-k widoczne są łączenia. Przynajmniej prze kilka lat.
odpowiedz
Data dodania: 2016-10-02 20:17:23
Dawanie kg jest uzasadnione jesli ściany sa krzywe i wyrównanie ich byloby zbyt ciężkie i kosztowne. W nowym domu jest to bez sensu. U moich dziadków (dom remontowany) sa i ściany zrobimy sie bardzo delikatne. Moim zdaniem tylko tynk.
odpowiedz
Data dodania: 2016-10-02 20:33:55
Kiedys bralem to pod uwage ale i to najwazniejsze ale ktore niestety w moim wypadku dyskwalfikuje ta technologie na sciany w calym domu m.in dom niewazne czy na podmoklym terenie czy super swietnym bedzie pracowac, przy tej pracy chocbys mial najlepsza zaloge nie ma opcji by na laczeniach nie popekalo jedyna opcja jest po zaspoinowaniu plyt kleic tapete vlies z wlokna szklanego wtedy te wszystkie pekniecia beda pod tapeta z wlokna. Ja jednak zostalem przy tynkach gipsowych byc moze dlatego ze mam otwarta przestrzen nad salonem i 6 m laczen plyt byloby masakra w moim przypadku :) Zostaje zyczyc powodzenia i tez szczescia :p
odpowiedz
andziakal88
Data dodania: 2016-10-02 23:22:53
Witam my dzis skonczylismy przyklejać płyty na parterze i wyszło super nawet sie nie spidziewalismy takiego efektu i nie żałuję my tej decyzji...a przy tym ile taniej,, za sam parter za tynki maszynowe byśmy musieli zapłacićco najmniej 12000 a za płyty na ściany i sufity+stelaże zaplacilismy 2000 i to bez problemu robimy sami z mężem.. w przyszłym tygdniu zaczynamy robić sufity...
odpowiedz
Data dodania: 2016-10-03 08:23:13
Bez względu na koszty nie zastosowałbym płyt G-K na ścianach. Dlatego, że pomiędzy płytą a ścianą pozostaje wolna przestrzeń w której skrapla się wilgoć i ma idealne warunki do rozwoju pleśni i grzyba. Właśnie dlatego sporo ludzi zrezygnowało z tego niegdyś popularnego (zwłaszcza w Niemczech) sposobu wykończenia ścian. Koszty to nie wszystko. Mam tynki gipsowe. Gdybym teraz decydował zrobiłbym cementowo-wapienne. Jeśli chodzi o wykończenie - zarówno gipsowe jak i cem-wap wymagają zastosowania gładzi aby było idealnie. Wszyscy, którzy zaraz będą się burzyli, że ich są idealne bez gładzi niech podświetlą sobie wieczorem od dołu tynk lampką przyłożoną do ściany i się okaże jakie są idealne. Oczywiście nikt z gości nie będzie tego robił u Was ale już wpadające przez okno pod kątem słońce obnaży niedoskonałości ścian. Podsumowując; jeśli chcesz mieć dobre tynki zrób cem-wap a jeśli mają do tego się prezentować połóż na nie gładź. Rozwiązanie z płytami G-K to niestety najgorszy wariant. Jeśli chodzi o właściwości zdrowotne to na chwilę obecną najbardziej przyjazne są tynki gliniane szeroko już od lat stosowane na zachodzie (u nas nieznane, prawdopodobnie ze względu na koszty) ale to już inny temat.
odpowiedz
Data dodania: 2016-10-04 10:06:53
A czy ktoś robił tynki cementowo-wapienne zacierane piaskiem kwarcowym? Znajomi mają i bardzo sobie chwalą. Ktoś się podzieli opinią?
odpowiedz

Wkład kominkowy - z jakiego materiału?

Blog:  mateo123
Data dodania: 2016-09-30
wyślij wiadomość
Blog MojaBudowa.pl Dom AB1 buduje mateo123 - internetowy dziennik budowy, katalog firm budowlanych

Cześć

Rozglądam się za wkładami kominkowymi, chce zamontować na zimę i przepalać w trakcie mokrych prac. Kominek ma być mały, tani i ładny:D Zwykły bez płaszcza. Wiem, że są 2 typy; żeliwny i stalowy, oprócz tego słyszałem, że któryś z nich trzeba jakoś "dokręcać" co jakiś czas, bo jak pracuje to śrubki się odkręcają czy coś... Zabuduję go gk i co potem? Jak dokręcę?...

Oglądałem już kilka w leroyu i casto, fajnie, tanio, kilka widziałem np. Lechmy, ładne, drogo:) Nie wiem tylko czy w moim przypadku opłaca się dokupić coś lepszego, jeżeli mam w nim docelowo grzać 1 tydzien w roku. Czy z tymi tanimi po kilku sezonach może się coś stać, że trzeba będzie wymieniać?

No i tu na forum reklamują sie Kratki. Ktoś może się o nich wypowiedzieć, coś doradzić?blog budowlany - mojabudowa.pl


2Komentarze
ccycc  
Data dodania: 2016-09-30 12:08:15
na początek warto wziąć fachowca od kominków co się na nich zna i je montuje - ja tak zrobiłem, powiedziałem co chce, on mi polecił kominek Kratki seria MB i żadna inna, cena wysoka ale kominek ma służyć do końca życia więc chyba warto dołożyć. Kupisz jakieś dziadostwo z marketu i za pięć lat będziesz rozwalać całą zabudowę bo się przepali blacha... Ja się posłuchałem człowieka co montuje kominki od 25 lat i nigdy nie miał reklamacji, jeździ i poprawia partactwo po innych :) Ja mogę polecić kominek kratki z serii MB.
odpowiedz
Data dodania: 2016-09-30 15:36:54
Ja jestem tego samego zdania co ccycc. My poszliśmy w żeliwnego Jotula. Drogi, ale wiem że mogę spać spokojnie.
odpowiedz

Sufit podwieszany z g-k i porady od blogowiczów

Blog:  mateo123
Data dodania: 2016-09-27
wyślij wiadomość

Co prawda robimy na razie inne rzeczy, ale już zaczynam myśleć nad nastepnymi pracami.  I tak zastanawiam sie jak rozpracować sufit podwieszany. Co nieco wiem, ale do rzeczy. Mamy strop drewniany, poddasze będzie nieużytkowe, więc od dołu będzie g-k, folia metalizowana, wełna i membrana. W tym roku chcę jedynie zabezpieczyć dom przed wychłodzeniem, a robienie rusztu i kręcenie płyt trochę czasu ukradnie. Szczególnie, że sufit ma być 2 poziomowy.  Wszystko rozbija się o to żeby szybko zamknąć pomieszczenia od góry i zająć się np. tynkami płytkami itp.

Zastanawiam sie czy da sie tak, żeby na razie położyć tylko wełnę i przymocować tą folię (od dołu belek), ale żeby nie dorzucić sobie dodatkowej roboty jak już będę chciał kręcić ruszt i płyty. Jak tylko przymocuję folie od dołu belek to żeby przykręcić wieszaki będę musiał ją rozcinać i grzebać w wełnie. Kłopotliwe i bez sensu ciąć paroizolację.  Jak na razie znalazłem takie coś:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Czyli wełna i folia, i dokręcamy łatę i jak już przyjdzie robić sufit to kręcimy tylko do tej łaty. Jednak jak pisałem chcę na wieszakach bo będą 2 poziomy. Dam radę zmieścić się w tej łacie. No i dochodzi dodatkowy koszt tych łat i dodatkowa robota z ich montażem... 

Czy może nie ma sensu kręcić i zrobić wszystko za jednym zamachem? 

Czy ktoś u siebie miał porobne dylematy?:) Jakz tego wybrnęliście? Wszystkie komentarze i zdjęcia będą bardzo pomocne.

Pozdrawiam wszystkich budujących!:)

4Komentarze
Data dodania: 2016-09-27 21:30:43
:) mam podobny dylemat zdjęcia sufitu tu: http://www.zabki2015.mojabudowa.pl/?id=211042 Generalnie całość wełny (2x15cm) chcemy położyć na wiązarach, a od spodu sznurki lub łaty, które przytrzymają wełnę. Jednak sufit z GK będzie obniżony na wieszakach jakieś 30cm tak aby zmieścić w suficie wszystkie instalacje (ele,tele, rerkuperacja). Problem polega na tym, że wieszaki muszą przejść przez paraizolację co spowoduje jej przebicie w wielu miejscach. Myślę aby dać paraizolacje bezpośrednio pod GK ale nie wiem czy to nie jakiś błąd ponieważ zawsze widzę na blogach, że wełna styka się z paraizolacją, a tu była by pustka 30cm.
odpowiedz
Data dodania: 2016-09-28 06:57:32
folie mozna dac bezposrednio na belki od dolu lub przykleic 2stronna tasma do rusztu. ten 1 sposob powoduje wlasnie ze trzeba dziurawic izolacje. a jwk dam juz welne na sznurkach to ciezko bedzie krecic wieszaki. a moze by od razu tylko wieszaki gole wystawic?...
odpowiedz
Data dodania: 2016-09-28 12:21:31
ja właśnie tak zrobię, że najpierw przykręcę wieszaki a dopiero potem sznurki czy łaty i wełnę. Tylko mam prosto ponieważ wełnę mogę układać od góry z wiązarów :) Ale czy na pewno nie będzie przeszkadzać jeśli paroizolacje damy na ruszt na taśmy i będzie 30cm przerwy do wełny?
odpowiedz
Odpowiedź do mateo123
Data dodania: 2016-09-28 21:15:37
Tak nawet częściej robią (folie na ruszt).
odpowiedz
Odpowiedź do zabki2015

Podłogówka

Blog:  mateo123
Data dodania: 2016-09-25
wyślij wiadomość

Rury ogrzewania podłogowego rozprowadzone, więc tylko czekać na wylewki. Ekipa powinna być w tym tygodniu. Tak jak pisałem wyszło 15 obiegów i ok 1300 metrów rury pex. Dom w całości będzie ogrzewany podłogowo, do tego dojdzie jeszcze grzejnik drabinka w łazience, wyposażona w grzałkę elektryczną, i kiedy latem nie bedziemy grzać dalej można wysuszyć np ręczniki:) Plus jeden zwykły grzejnik w wiatrołapie żeby można było wysuszyć czapkę zimą;) Na instalację dostałem gwarancję producenta 10 lat. Do tego w wastwie posadzki nie będzie ani jednego połączenia, więc pewność że nic nie będzie przeciekać.blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Teraz tylko dokończyć tą nieszczęsną elewację i zaizolować strop,dokupujemy wkład kominkowy i już bedzie cieplutko na zimę i można będzie sobie spokojnie tynkować :) Tynkować będę sam, a przynajmniej spróbuję. Jeżeli będzie szło sprawnie a efekt bedzie dobry to następne kilka tysięcy zostanie w kieszeni np na jakiś wypaśny fotel kibica z rocznym zaopatrzeniem:) Więc motywacja jest. 

Oczywiście przed zimą zostanie zainstalowana też pompa ciepła, myśle że w okolicach początku listopada , bo wylewki muszą dobrze wyschnąć. Potem Zanim sie wszystko dobrze wygrzeje to trochę zajmie. Słyszałem że temperatura ma być podnoszona stopniowo, a całkowity czas wygrzewania to 7 dni na 1cm wylewki, więc w moim przypadku będzie to 47 dni! Ale to jeszcze podpytam dokładnie po instalacji pompy bo coś mi się to wydaje za długo...

Wszystko idzie o wiele szybciej niż do tej pory, jak dla mnie aż za szybko, termin goni termin, a jeszcze tyle trzeba zrobić...  Może i dobrze, a jak los pomoże to karpia będziemy jeść już u siebie:)

Pozdrawiam

8Komentarze
Data dodania: 2016-09-27 11:52:05
Aż miło podglądać bloga, super, że prace idą coraz szybciej! Sporo już macie zrobione. Myślę, że Wigilia w swoim gniazdku będzie realna. Powodzenia! My też z niecierpliwością czekamy na ten dzień!
odpowiedz
Data dodania: 2016-09-27 11:52:59
Jaki tynk będziecie robili?
odpowiedz
Data dodania: 2016-09-27 19:02:33
Dzięki, no miałem nadzieje ze nawet i jakaś parapetówke zimą zrobimy, ale pewnie bedą same betony i tynki dopiero. a szkoda bo strasznie sie chce juz mieszkać:) Takze faktyczni wigilia to taki realny termin. chociaż prace teraz przyspieszyły, ale to zaraz sie skonczy, jedynie wylewki tez zrobi firma, a całą reszte planujemy sami. wiec troche to zajmie. tez zycze powodzenia:)
odpowiedz
Odpowiedź do naszdomnaszczescie
Data dodania: 2016-09-27 19:06:01
tynki głównie będą gipsowe, tylko w garażu/kotłowni, wiatrołapie i może w łazience (o ile będzie trzeba równać pod płytki) bedzie cem-wap, bo innych tam nie można:)
odpowiedz
Odpowiedź do naszdomnaszczescie
Data dodania: 2016-09-30 09:22:31
My ostatnio widzieliśmy znajomych tynki kwarcowe i prawdopodobnie takie zrobimy. Znajomi są zachwyceni, nam również wpadły w oko. Do wiosny jeszcze trochę czasu mamy więc zgłębimy temat.
odpowiedz
Odpowiedź do mateo123
Data dodania: 2016-09-30 21:22:00
O tak koniecznie obczajcie ten temat:) I nie zapomnijcie podzielić się Waszą opinią:D Dzisiaj Pan od wylewek wypowiedział się np o tynkach i podsunął mi pomysł, żeby zamiast tynków dać płytę gk na placki. temat znam, ale całkiem go wyrzuciłem z głowy i w sumie nie wiem czemu... Nawet nie głupi pomysł, koszt raczej podobny ale o ile szybciej i dla mnie, mało doświadczonego tynkarza, mniejsza możliwość spartolenia:D Co myślicie?
odpowiedz
Odpowiedź do naszdomnaszczescie
Data dodania: 2016-10-04 09:51:45
temat tynków kwarcowych zgłębie i podzielę się opinią. Z tego co się orientowaliśmy odnośnie płyt gk to koszta rzeczywiście podobne, a wykonanie szybsze i dla osoby bez doświadczenia łatwiejsze.
odpowiedz
Odpowiedź do mateo123
Data dodania: 2016-10-04 10:08:41
Ale widzę post wyżej, że nie są polecane jednak do nowych domków... tynków sami nie będziemy robić więc u nas na pewno płyty odpadają. Po komentarzach widzę że Państwa raczej też z nich zrezygnujecie.
odpowiedz

Styropian podłogowy

Blog:  mateo123
Data dodania: 2016-09-24
wyślij wiadomość

Rozkładanie styropianu poszło całkiem nieźle, jak na pierwszy raz. Daliśmy 2 warstwy folii gr. 0,2mm oczywiśćie z atestem, bo te zwykłe często wyglądają jak ser szwajcarski:) W projekcie mieliśmy 1 warstwe gr. 0,3, ale uznałem, że 2 warswy będą zawsze bezpieczniejsze . Różnica raptem kilka złotych więcej. Na to poszedł styropian, łącznie gr 17 cm, 2x6 cm i 5cm z fabrycznie wklejonym ekranem. Tu akurat wyszło dużo drozej niż zakładałem, bo początkowo miał być zwykły styro i na to sama folia ekranowa, ale widziałem u znajomego jak to wyglądało. Słabo się trzymało i jak przyszły rury do ogrzewania to klipsy nie trzymały i jakoś tak wszystko latało. Pewnie jak będą lać z mikroseta to wszystkie rurki poukładają się jak chcą i tyle będzie z planowanych rozstawów. Ogólnie jestem zdania że warto zainwestować więcej w rzeczy które będą w posadzce, bo mały błąd i wielkie koszty napraw, albo męcz się człowieku do końca życia.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Układanie zajęło 2 dni na weekend i jeszcze 2 dni po pracy. Piewszego dnia to nawet miałem pomocnicę, ale wymiękła po kilku godzinach;) Jednak i tyle pomocy było nieocenione:)  Super był moment jak stanąłem przy przy oknie tarasowym już na docelowej wysokości, całkiem inaczej wyglądało to wszystko, tak już czuć atmosferę domu:)

Mała rada dla będących przed układaniem styropianu i CWU- kładźcie wszystkie rury równolegle, obok siebie i najlepiej nie pod kątem, tylko prosto i jak ma zakręcać to 90st. fakt że trochę wiecej rury pójdzie, ale znacznie przyspieszy prace ze styropianem:)

A no i zapomniałem o jeszcze jednym pomocniku

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Każde miejsce zostało dokładnie sprawdzone pod kątem jakościowym :D To chyba widać, że ocena była pozytywna :D

2Komentarze
Data dodania: 2016-09-25 04:44:51
Mam pytanie czy na beton dawaliscie pape przed folia? Widziałem że niekorzy dają ale nie wiem czy to potrzebne
odpowiedz
Data dodania: 2016-09-25 15:20:59
Daje się albo papę albo folię. To zależy od tego jakie masz warunki gruntowe. Wszystko powinno być wypisane w projekcie, na przekrojach i w opisie technicznym. Ja np mam wodę gruntowąna głębokości 3,5 metra i do tego piaseczek, więc warunki idealne:) Niektórzy mają jakieś bagna albo gline i wtedy już zaczyna zabezpieczanie pionowe poziome i co tam jeszcze. Zapytaj swojego kierownika budowy co i jak jeżeli w projekcie nie masz informacji bo to np gotowiec. A więc ja dałem tylko folię a i tak więcej niż zalecane. Papa jest ogólnie lepsza ale i droższa no i pracochłonna, trzeba ją np zgrzewać. Tak samo dałem np dysperbit od zewnątrz i wewnątrz, 1 warstwe gruntową i po 2 właściwe, chociaż w projekcie było tylko zewn i 1 warstwe. Koszty niedużo większe ale to co pod ziemia zostaje pod ziemią:) Pozdrawiam
odpowiedz
mateo123
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 16037
Komentarzy: 55
Obserwują: 16
On-line: 9
Wpisów: 18 Galeria zdjęć: 49
Projekt AB1
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy bez poddasza bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Lubuskie
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2016 październik
2016 wrzesień
2016 sierpień
2016 marzec
2016 styczeń
2015 czerwiec

Inne blogi dla projektu AB1:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 433
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 112
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 67098
Liczba wpisów: 222806
Liczba komentarzy: 903610
Liczba zdjęć: 681125
Liczba osób online: 495
usuń reklamy
Top 100 blogów

sprawdź listę 100 najczęściej odwiedzanych blogów.

sprawdź teraz
200 zł rabatu + dostawa gratis.
mojabudowakupon rabatowy